Одржана Светосавска Академија

СВЕТОСАВСКА АКАДЕМИЈА

Традиционално и ове године је одржана Светосавска Академија у четвртак 25.1.2024. године и тиме је обележена школска слава Свети Сава.

Програм је отворио хор извођењем Химне Светом Сави након којег је Сања Ђорђић говорила Причу о Светом Сави Матије Бећковића. Потом су чланови музичке секције извели нумере ,,Ко удара тако позно,, и ,,Ми смо деца неба“. Миња Прековић извела је „Још и данас замирише трешња“ а Наталија Савић у соло извођењу песме „Загрли“ и „Једини“.

Нина Гавриловић наступила је са својом плесном тачком, фолклорна секција извела је „Игре из Биначке Мораве“ а Селена Лазаревић на фрули извела је нумеру „Обичан балкански дан“.

Програм је настављен наступом етно групе се песмама „Расти, расти“ и „Густа ми магла“ а песму „Ђурђевдан“ извео је хор уз пратњу Исидоре Петронијевић (тарабука), Миње Прековић (даире) и Ање Вукотић (клавир).

Уживали смо у целокупном програму и захваљујемо се свим ученицима и васпитачима који су учествовали у креирању програма и организацији.